Ewa Kaczmarczyk

o artyście
Ewa Kaczmarczyk urodziła się we Wrocławiu i tu ukończyła studia na Akademii Ekonomicznej. Następnie przez wiele lat pracowała jako nauczyciel przedmiotów ekonomicznych. Splot wydarzeń i poznani ludzie, spowodowały, że zaczęła pracować twórczo. Obrazy z guzików – prostych przedmiotów codziennego użytku - stały się pasją.

W jej pracach znajdują się "zamalowane" powierzchnie guzików matowych, kontrastowo sąsiadujących z połyskującymi. Elementy przyszyte rytmicznie, kolumnowo, znajdują miejsce obok guzikowego miksu, na który składa się materiał o różnym wzornictwie. Pomysłem autorki jest również warstwowe przyszywanie guzików. W ten sposób powstają motywy florystyczne, kompozycje przestrzenne. W pracach wykorzystuje guziki drewniane, plastikowe, rogowe, z masy perłowej, metalowe, szklane, grawerowane, nowe, a także zabytkowe, noszące w sobie zagadkową przeszłość i fascynującą historię. Jej obrazy prezentowane są na wystawach we Wrocławiu, w Orland Park Chicago - Illinois, oraz w Naples - Floryda. Wszystkie guziki są przyszyte ręcznie, obrazy sygnowane podpisem.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Copyright © 2016 Aibek Studio